Kombi Servisi

Kombi Servisi  siz değerli müşterilerimizin karşılaşmış olduğu problemleri sorunsuz bir şekilde çözmek için sunulmuş bir hizmettir. Kombi servisi tarafından yapılan kombi tamiri işlemleri için yetkili servis firmaları 7/24 kombi servisi hizmet vererek sizlere yardımcı olması gereken teknik konularda bakım ve onarım da, arıza durumlarında sizleri gerek bilgilendirerek gerek gelip müdahalelerde bulunarak zor durumda kalmanızı önlerler. Kombi  tamiri yapan ve firmamızın bünyesinde bulunan Kombi Teknik Servis teknisyenleri ve teknikerleri gerektiğinde değiştirdikleri parçaları garanti kapsamı altında değiştirerek sizlerin sorunlarını çözerler.

Özellikle alçak olan bölgelerde şebeke suyunun basıncının yüksek olmasından dolayı kombinin çalışmasını, sağlıklı bir şekilde su ısıtmasını engeller ve barın yükselmesine neden olur. Bu yüzden kombilerin maksimum çalışmalarının üzerine çıkan bar seviyesi, kombinizin aşırı basınçlı çalışmasına neden olur ve bu nedenle kombide erken deformasyon sonucu bozulma, tamir ya da arızalar meydana gelir. Kullanıcı tarafından yapılmadığında dahi barın devresinin kendiliğinden yükselerek kombinin içinden su damlacıklarının akmasına neden olur ve bu durumda kombinizde arızaya yol açar. Aşırı basınç nedeniyle bozulan parçalar ileri düzeyde ve pahalı olan yedek parçaların arıza çıkarmasına ve size masrafa sokacak sonuçlara neden olabilir bu nedenle öncelikli olarak evinizin su basıncının yüksek olduğunun farkındaysanız evinizin girişine regülatör taktırarak basıncı kontrol altında tutmanız menfaatiz için en doğru karar olacaktır. Hem kombinizin hem de diğer elektronik ve suyla çalışan makineleriniz için regülatör taktırmak onların da rahat ve arıza vermeden çalışmasını sağlayacaktır.

Kombi tamiri esnasında çalışanlarımıza sorulan sorulardan bir tanesi de antifiriz kullanımıdır. Antifiriz kullanmak kombiye zarar vermez ancak kombinizin su basıncı düştüğünde su tahliye vanası açılarak kombiye su ilave edilirken şebeke suyuna karışacak olan antifirizli su sizin sağlığınızı tehlikeye atabilir bu nedenle zararı ya da faydası olmayan antifirizin sağlığınız için tehlike oluşturacak olması düşünülebilir. Kombi tamiri hizmeti genellikle arıza oluştuğunda ya da bakım yapılırken sizlere yönlendirilen teknisyen ve tekniker kişilerden oluşmaktadır.

Kombinizin çabuk bozulmaması için kalorifer tesisatındaki suyu sıkça değiştirmeyin. Çünkü kombinizin peteklerdeki su herhangi bir kaçak olmadığı sürece uzun süre azalma ve takviye ya da değişim ihtiyacına gerek olmaz. Bu suda çözünmüş bulunan gazlar zamanla sudan ayrılarak sistemden uzaklaşır ve oksijenin bir kısmı da metal oksit olarak metal aksama bağlanır. Sistemin en önemli parçalarından birisi olarak işlevi bulunan ve genellikle metallerden yapılmış olan petekler zamanla korozyona uğrar ve yükselmesine neden olur. Bu durumda yapmanız gereken şey gerek olmadan önce suyun değişmesine müsaade etmemektedir. Çünkü oksijenlerinden ve metal oksitlerin ayrışarak su peteklere bağlandığında artık sorun oluşturacak yeni oksijenle bulunmadığından peteklerinin daha hızlı ısınır ve korozyonda daha az görülür.kombi servisi

kombi servisi Sizler piyasada bulunan kombilerin hepsini güvenlik özelliklerine göre sıralayarak edinin. TSE tarafından gerekli testlere tutulmuş olan kombileri kullanın. Kombileriniz özellikle de son zamanlarda üretilen herhangi bir markanın herhangi bir kombisi en düşük enerji ile en yüksek verimi sağlayabilecek yapıda tasarlanan kombilerden meydana gelmektedir. Bu yüzden sizler şu dönemde aldığınız kombilerin ideal yapıda tasarlanan kombiler olduğundan emin olun. Bu yüzden sizler şu dönemde aldığınız kombilerin kalitesiz olduğunu düşünmeyin. Kombi tamiri hizmeti veren ve kombi servislerinden öncelikli olarak iyi bir kullanıcı olabilmeyi ve kombi kullanırken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu konuda bizden size tavsiye evinizi kullanmayacağınız dönemde çok ağır kış koşullarının yaşandığı aylar da kombinizi en kısık ayarda tek petek açık olacak şekilde çalışır vaziyette bırakmanızdır. Çünkü soğuğa karşı korumasız bir ortamda bulunan kombinizin parçaları soğuk ve buzlanmanın etkisiyle içinde herhangi bir hasar meydana gelebilir. Öyle bir durumdan kaçınmak için kombi tamiri hizmeti veren Merkes Isı  olarak sizlere tavsiyemiz bilinçli kullanımı olacaktır.